top of page

Deštný sloup je výsledkem ponoření se do vnitřního klidu Martina.

Deštný sloup v sobě především nese osobní příběh jeho vynálezce Martina Pečenky Klímy a pokud chcete pochopit čím je tento muzikoterapeutický nástroj vyjímečný a proč funguje, musíte pochopit co za jeho vznikem stálo. 

Martinův život byl jeden velký paradox, jeho osobní představa o životě v harmonii a lásce byla od dětství nabourávána velmi traumatickými událostmi ať už to byla drsná disharmonie v rodině nebo setkání se smrtí blízkého člověka v mladém věku nebo pak  osobní boj s narušenou psychikou a propady do alkoholové závislosti, depresí a úzkostí. Na Martinovi bylo obdivuhodné, že navzdory těmto neblahým faktorům nevzdával svůj život až do posledních dnů se snažil o zlepšení života svého a přitom nikdy nezapomínal i na život drůhých. 

Vydal se na cestu hledání vnitřního klidu a ta ho provázela právě při vynalézání tak mocného nástroje jako je deštný sloup. Práce na tomto vynálezu se byla náročná, ale pro Martina to byla cesta sebeléčení. Uvést se do absolutního klidu a být tady a teď jen s deštným sloupem, přijít na to jak vyladit jeho zvuk, prodloužit čas přetékání, zlehčit otáčení, zmenšit tělo nebo zkrášlit povrh to bylo pro Martina ta pravá meditace, která trvala přes deset let.

1708247101149.jpeg

Než tento originální výtvor spatřil světlo světa v dnešní dokonalé podobě, uběhlo mnoho vody. A i v Martinově životě se během tohoto času děly uzdravující procesy. Záměr do tohoto díla vložen je tedy zcela jasný. Je to záměr léčení. Proto deštný sloup tak skvěle funguje. Je populární v třiceti zemích světa a má neuvěřitelný dosah na lidské životy. 

Jak už to tak bývá, kvalitní vynálezy si najdou svoji konkurenci. Našli se lidé, kteří Martinův sloup rozřezali na kusy a pokouší se toto autentické dílo kopírovat pro svůj zisk. Vesmír je ale i v tomto velmi moudrý a záměr ziskuchtivosti, který tyto kopie v sobě nesou se nikdy nemůže sloučit z původním záměrem Martina. Nehledě na to, že Martinůva láska k detailům a jeho řemeslná preciznost při vyvinutí postupu výroby se také nedají ukrást. 

Martin byl muž s velkým srdcem a zanechal velký dar pro lidi, kteří hledají harmonii ve svých srdcích. Děkujeme právě vám, kterým toto autorské dílo pomáhá ať už při osobních meditací nebo při muzikoterapiích a právě vám kteří k tomuto poselství přicházíte s láskou a respektem. 

Martinův návod a doporučení na meditace byl jednoduchý jako život sám:

" Posaďte se do ticha ...
Zhluboka dýchejte ...
a naslouchejte ... nic víc netřeba dělat."

Největší tvořivá síla je ukrytá v našem vnitřním klidu, pak se dějí zázraky. Deštný sloup je výsledkem ponoření se do vnitřního klidu Martina. I když na tomto světě Martin nenašel klid trvalý, věřím, že tam kde je teď si ho užívá plnými doušky.

 

Požehnejme jeho Duši na Věčnost. 

bottom of page