top of page
3I9A9533-2.jpg

„Vždy jsem se snažila o to, aby Martinova práce byla pochopena a přijata tak jak si podle mě zaslouží."

KDO TVOŘÍ

Bc. Eva Klímová,DiS.

Celostní muzikoterapeut

(Univerzita Palackého v Olomouci)

„Vždy jsem se snažila o to, aby Martinova práce byla pochopena a přijata tak jak si podle mě zaslouží. Cítila jsem od začátku, že to má hluboký smysl nejen pro Martina nebo naši rodinu, ale i pro další lidi, kterým deštný sloup přináší už roky klid a provází je procesem uzdravování.

S Martinem jsem pracovala v dílně v podstatě od začátku co se naše životní cesty spojily. Poslední roky Martinova života jsme tvořili deštné sloupy a budovali naši malou rodinnou dílnu spolu.

Po Martinově odchodu mě ani na chvíli nenapadlo s tím skončit. Ikdyž mnohé nahrávalo právě k opaku. Samotné trauma z odchodu partnera, sama s malým dítětem, tlak lidí co sloup okopírovali. Ale snad právě proto, že jsem si vědoma poselství Martinovy tvorby a záměru samotného deštného sloupu, jsem mohla pokračovat dál.

V dílně se nakonec sešla skvělá parta lidí, co vidí stejně jako já, smysl v tom tvořit vědomě, ze srdce to nejlepší. A ne protože musime, ale protože můžeme.

S velkou pokorou a úctou k Martinovi, k sobě a také lidem, kterým sloupy přináší radost , můžu tak pokračovat v jeho díle s vědomím, že jsem dobře.“

bottom of page